Planner ogrodowy na wrzesień i pożegnanie lata

kalendarz ogrodnika

Pożegnanie lata już właściwie nastąpiło – chłodek zawitał w nasze ogrodowe progi i nawet jeżeli będzie z nami polska złota jesień, to samo lato ze swoimi upałami to już wspomnienie 🙂 Ale pracy w ogrodzie w bród – trzeba ogród wyciszyć, posprzątać i opatulać pomalutku,ze o przetworzeniu pomidorów, jabłek, śliwek, dyniek i kabaczków nie wspomnę. A dla tych, którzy planują ogrodowe rewolucje, albo budowę ogrodu od podstaw zaczyna się dopiero praca. Im więcej zrobicie dziś, tym mniej roboty będzie na wiosnę! Pomoże w tym planner ogrodowy na wrzesień – moja ściąga ogrodnicza dla bardziej i mniej zaawansowanych.

Jesień to dobry czas na podsumowania i naprawienie błędów poprzedniego sezonu, albo wprowadzenie w czyn tych wszystkich pomysłów, które nas mierziły całe lato, ale szkoda nam było „rozwalać” rabaty, grządki, trawniki. Teraz, kiedy większość kwiatów przekwita i na rabatach coraz luźniej, możecie wreszcie pomału wprowadzać swoje wizje. Póki jeszcze ciepło, póki rośliny mają szansę się przyjąć i nie przemarznąć – cały wrzesień, październik i dobrze połowa listopada przed Wami.

Dla tych do planują swoje ogrody to czas obserwacji i kreślenia swoich pomysłów na papierze – to własnie teraz, w coraz dłuższe jesienne wieczory macie czas na lektury książek, czasopism, blogów (Pracownia w Dolinie w tej materii to skarbnica wiedzy, bowiem jestem z Wami już 6 lat!) albo… kursów.

Kurs dla Was szykuję na jesień, po dwóch Wyzwaniach jakie przeprowadziłam to będzie wisienka na torcie – smaczna i pomocna. To będzie takie pożegnanie lata. Pliki które już przygotowałam uzupełniam o pomysły jakie wpadły mi do głowy na tegorocznym wyjeździe – taki reste umysłu przezd dużym projektem to był strzał w dziesiątkę 🙂

Do tego nagrania video, ćwiczenia do pobrania (zupełnie inne niż na Wyzwaniach, dużo bardziej rozbudowane), części techniczne i prawne ze wsparciem, tajna grupa na Facebooku i niespodzianki dla uczestników. I oczywiście przypominam – dla tych, którzy brali udział w Letnim Wyzwaniu Projektowym – ogród, balkon, taras jest 50 PLN zniżki na zakup kursu!

Dziś jednak posyłam Wam planner ogrodowy na wrzesień – pobierajcie i drukujcie: KLIK

Ja zmiatam do zadań specjalnych, dziś rozpoczęcie roku szkolnego i szczerze powiem – udzielił mi się nastrój nauki, pracy i symbolicznego pożegnania z latem.

Dobrego września Wam życzę!