O mnie

Nazywam się Magdalena Strzyżewska i jestem niecodziennym architektem krajobrazu. 

W zielonej Dolinie rzeki Samicy Kierskiej, wśród pól, lasów i jezior jest mój dom, a w nim Pracownia w Dolinie . Z Pracowni spod moich rąk wychodzą projekty ogrodów, terenów zielonych, kolorowych rabat i rysunków w których zmieszana jest fantazja z botaniką, a także poważna dokumentacja projektowa do której – ku utrapieniu mojego Męża Prawnika – mimowolnie między paragrafy wplatam tzw. język literacki.

I już po takim wstępie wiesz, że lubię snuć opowieści, uczyć w sposób niekonwencjonalny, bawić się słowem, kolorem i kreską. 

Lubię kawę, wino i dobrą pizzę (koniecznie na cienkim cieście!), tak samo kocham morze jak i góry, fascynuję się przyrodą i jej prawami, a wiedzę jaką pozyskałam studiując Ochronę Środowiska i Architekturę Krajobrazu wykorzystuję zarówno w pracy zawodowej, jak i we własnym ogrodzie.

BLOG
PRACOWNIA W DOLINIE

Bloga prowadzę od października 2012 roku. Przez ten czas przeszedł on długą drogę od luźnych opowieści ogrodowych, opisu doświadczeń z własnego ogrodu, czy porad podawanych w formie zabawnych opowiadań z lifestylowym zabarwieniem.

Dziś na stronach Pracowni w Dolinie uczę jak dobrze zaprojektować zieloną przestrzeń wokół siebie, jak uniknąć przy tym błędów i późniejszej frustracji, udzielam porad ogrodniczych oraz przybliżam wartości jakie niesie za sobą ochrona krajobrazu w skali makro i mikro. Pokazuję też zalety turystyki ogrodowej i pałacowej, bowiem takie wycieczki o zabawieniu botanicznym i historycznym to moja wielka pasja którą dzielę z moim Mężem.

Pracownia w Dolinie to jednak nie tylko blog, ale i moje miejsce pracy – to tutaj powstają projekty ogrodów i obiektów użyteczności publicznej, mapy inwentaryzacyjne, plany gospodarki drzewostanem, ekspertyzy dendrologiczne, teksty artykułów jakie znajdziecie w prasie branżowej, prezentacji, szkoleń czy plany warsztatów.

SOCIAL MEDIA

Do kontaktów z Tobą, drogi Czytelniku używam również mediów społecznościowych – przede wszystkim jest to Facebook, Instagram, oraz kanał YouTube gdzie zamieszczam filmy z Wyzwań jakie prowadzę, mini kursów czy cotygodniowej Zmalowanej Kawy.

Moje inspiracje znajdziesz też na Pinterest.

Na Facebooku prowadzę tez kreatywną grupę ogrodniczą Ogrody jak Malowane, gdzie w wzajemnie się wspomagamy i inspirujemy.