PLANNER sierpniowy do wzięcia

Nie mam zielonego pojęcia jak to się stało, ale właściwie mamy półmetek lata… 
Przed nami sierpień i 21 letnich dni września, a dalej to już jesień. Póki co jednak w ogrodzie smacznie i kolorowo. Przyznam, że szczerze się dziś uśmiałam przeglądając planner lipcowy, w którym pisałam, aby „podlewać obficie grządki i rabaty wczesnym rankiem” – woda lała się z nieba solidnym strumieniem. Zbyt solidnym czasami 🙂
Sierpień ma być za to ciepły i słoneczny. Na polach ruszyły żniwa, gospodarze doglądają też coraz bardziej pożółkłych ziemniaków – niedługo wykopki. 
W naszych ogrodach też plony pełną gębą – trzeba zbierać na bieżąco, usuwać wyrośnięte po mokrym lipcu liście i dopuszczać do warzyw i owoców jak najwięcej słońca. Te które zbierzecie są smaczne i zdrowe, z nadwyżek warto zrobić przetwory. Zaś te porażone przez choroby należy spalić albo zakopać – w żadnym wypadku nie wolno wrzucać porażonych chorobami roślin na kompost!
Sierpień to także czas pobierania sadzonek, wysiewu poplonów, ostatniego nawożenia trawników, rozsadzana bylin – można zacząć nieśmiało planować przyszłoroczny wygląd rabat.  

W wasze ręce oddaję PLANNER SIERPNIOWY w dwóch wersjach – czarno białej i kolorowej

I oczywiście przypominam o konkursie!!! 
Na Wasze zdjęcia czekam do piątku, 4 sierpnia (na prośbę Czytelników i ze względu na wakacje konkurs został przedłużony o calutki tydzień!), jest więc jeszcze chwilka na zrobienie zdjęcia i zawalczenie o nagrody. 
Szczegóły TUTAJ, a tymczasem ja szybciutko zmykam szykować dla Was niespodziankę jaką dodam do nagród ufundowanych przez firmę Hydroidea 🙂