Wiosenne Wyzwanie Projektowe – startujemy 1 marca

Wiosenne Wyzwanie Projektowe to 6 prostych kroków o stworzenia pięknego ogrodu. Zaczynamy już 1 marca, a Wyzwanie trwa 6 dni. Dnia siódmego zrobimy sobie podsumowanie. Do pobrania są skrypty (link na końcu posta), do przygotowania garść materiałów które (może oprócz kalki technicznej) zapewne macie u siebie w domu. Potrzebna będzie też mapa Waszej działki z domem, budynkami i ze wszystkimi przyłączami – to mapa do celów projektowych, obowiązkowa w każdym archiwum domowym, dołączona do każdego pozwolenia na budowę – a zakładam że takowe macie, skoro wybudowaliście dom 🙂

Oprócz tego potrzebny będzie dobry humor, zielone zacięcie w temacie wymarzonego zielonego zakątka oraz wyzbycie się strachu przed skalowaniem Waszych ogrodów i roślin jakie chcecie w nim posadzić. Całą resztę dostaniecie ode mnie 🙂

Wyzwanie ma być bez niepotrzebnej spiny i nerwów – to nie matura, a zabawa z Waszymi ogrodami. Materiały – zarówno skrypty do pobrania jak i filmy – będą dostępne przez cały czas, więc łatwo do nich wrócicie.

Przeprowadzę Was przez kilka etapów projektowania, przez które i ja jako architekt krajobrazu przejść muszę. Oczywiście jeżeli chcę, aby ogrody moich Klientów były dobrze zaprojektowane 🙂 I mówiąc „dobrze” nie mam tu na myśli obrzydzania Klientowi żywotników vel tujek żywopłotowych owianych złą poniekąd sławą, a po prostu prawidłowy dobór roślin do stanowiska i warunków jakie Klient ma u siebie w ogrodzie. Tego chcę Was nauczyć, a przynajmniej pokazać Wam, jak należy zabrać się do takiego planowania nasadzeń w ogrodzie.

Przez 6 dni (1-6 marca) będą pojawiać się filmy w których będę Wam objaśniała wszystkie punkty każdego kroku. I choć materiały do pobrania są od razu na całe Wiosenne Wyzwanie Projektowe, to nie róbcie proszę więcej, niż przewidziano na dany krok.

Pod każdym filmem możecie zadawać pytania, ale tylko dotyczące danego kroku 🙂 Każdy nowy Czytający będzie mógł skorzystać z tej wiedzy i porad.

Gdzie będą filmy? Na fanpageu Pracowni w Dolinie i na Grupie OGRODY JAK MALOWANE. Kto nie ma Facebooka, będzie mógł obejrzeć materiał na kanale You Tube – wszystkie linki macie w ikonach Social Mediów na  blogu, albo klikacie w linki w tekście.

Zapisujcie się też na Newsletter, tam do pobrania Kalendarz na cały sezon z moimi grafikami (podobno bardzo ładny, może robić też za kolorowankę :)) i macie pewność, że niczego ciekawego co dzieje się w Pracowni nie przegapicie.

A będzie się w tym sezonie działo i to dużo!

No to lecimy z tym Wyzwaniem – Wy pobieracie, ja montuję filmy.

Do zobaczenia (dosłownie…) za dwa dni 🙂

Pobierz materiały Wiosennego Wyzwania ProjektowegoKLIK